Paróquia Dare

Programa Pastoral Paróquia Dare

Paróquia São Francisco Xavier dare iha ninia Estação Missionária rua (2) no cnetro Pastoral tolu (3), no fahe ba iha Bairo 45.

Estação Missionária rua ne  mak Balibar no Besilau; no cnetro Pastoral mak Tohumeta, Talitu no Fatisi.

Nia iha capelinha  7. Maiibe, ho visita Cruz jovem iha tinan ida ne’e 2017-2018) hahú iha fulan Junho, cada bairo sei iha capelinha ida ou iha Uma Laku.

Hosi bairo 45 ne’e, Estação Balibar harí hosi suco tolu (3) ho ninia bairo 13. Estação Besilau harí hosi suco 3 ho ninia bairo 17. No centro Paróquia iha ninia bairo 15.

 

Horário Misa no visita Patoral

  1. Misa Dominical
  2. Centro paróquia : 00
  3. Estação Balibar : 45
  4. Estação Besilau : 45
  5. Centro Pastoral : 14.30 (fulan ida dala ida )
  6. Misa diaria
  7. Iha Igreja Paroquial misa diaria nian iha Terça-feira to’o Sabado ho ninia oras 07.00
  8. Segunda Lokoraek misa iha Capelinha Laulara iha: 40
  9. Iha Capela Balibar: Terça-feira no Quinta-feira : 30
  10. Capela Talitu : Quinta-feira 30
  11. Natal no Pascoa, paróquia tenta atu hot-hotu hetan misa nakonu (centro Paróquia, Estação Balibar no Besilau no centro Pastoral Talitu, Tohumeta noa Fatisi.
  12. Iha fulan Junhho tomak, paróquia dedica atu iha bairo laran sei reja hosi uma ba uma lori Sagrado Coração de Jesus no organiza horario atu bairo 45 ne’e hetan hotu visita pastoral hodi misa no fo confessa iha Bairo laran.
  13. Iha fulan Outubro, sei halo mos programa hanesan, iha bairo laran sei reja tama uma sai uma ba Nain Feto “fulan Maria”. Iha momento ne’e mos sei tun ba Bairo 45 ne’e hodi misa no atende confessões.
  14. Hahú iha 2015, Paróquia organiza Aman Padroeiro São Francisco Xavier hodi visita bairo sira, loron ida iha bairo ida no sarani sira halo sira nia venerasaun no reza terço, depois sei tun mos ba misa iha Bairo laran hodi atende mos confessões no dialogo ho sarani sira iha Bairo laran ba sira ne’ebe necessitado. Visita aman Padroeiro ida ne’e sei hahú iha fim de Setembro no seio tama fali mai iha Paróquia iha fim de novembro “loron sia antes” atu halo novena ba São Francisco Xavier durante loron sira no sei taka ho misa iha dia 2 de dezembro kalan “misa consagração ba São Francisco Xavier” hodi celebra misa solene Padroeiro nian iha dia 3 de Dezembro.
  15. Iha visita ba bairo sira iha fulan Junho no Setembro-Novembro, paróquia sempre loke sacramento Baptismo, Primeira Comunhão noCasamento iha Bairo sira ne’ebe iha ona Capelinha. Maibe hahú iha fulan Junho agora (2017) visita ba bairo sira tinan ida dala tolu (3): iha bairo idak-idak ninia Padroeiro/a, fulan Junho “sagrado Coração de Jesus” no fulan Setembro-fim Novembro “fulan Maria iha Outubro no visita Aman Padroeiro São Francisco Xavier ba iha Bairo sira. Iha visita ida ne’e (tina ida dala tolu “3”), paróquia sei loke sacramento Baptismo, Primeira Comunhão no casamento iha Bairo sira tan hot-hotu iha ona capelinha ka uma laku. Paróquia loke sacramentmento refere iha leten (Baptismo, primeira comunhão no no Casamento) iha igreja Paróquial no capela estasaun sira ba sira ne’ebe mak hakarak simu Baptismo, primeira comunhão no casamento especial deit. No tinan ida sei loke crisma iha Paróquia iha visita Amo Bispo nian iha loron Padroeiro. Capelinha no uma laku sira ne’e sei inaugural iha Fulan Junho ida ne’e (2017).
  16. Hahú iha fulan Agosto wainhira simu Cruz Santa, Cruz Santa ida ne’e sei lao hamutuk ho Padroeiro São Francisco Xavier durante tinan tomak ida hodi visita bairo ba bairo. Cada bairo mínimo sei dimu visita ida ne’e loron 5 ba leten. Sei loke Baptismo, Primeira Comunhão no casamento Geral iha Bairo sira ho visita ida ne’e.
  17. Retiro no confessões. Além de programa misa no confessões sira ne’ebe menciona ona iha leten, paróquia sempre organiza  retiro ba grupos categoriais, estudantes, professors no sarani sira iha tempo dedicada hanesan Natal no Pascoa.

Sacramento

Alem de programa sacramento sira ne’ebe temi ona iha leten, iha Paróquia sempre loke baptism cada fulan, iha fim do Mes. Maibe ida ne’e depende ba ema iha ka laiha. Atu simu sacramento ne’e, registração sei halao 20 dias antes. Casamento especial loke hela deit, depende ba sira ne’ebe hakarak atu foti processo. Maibe programa sira ne’e, liu-liu sacramento sira lao tuir proceeso igreja nian ne’ebe contempla iha lei Igreja nian. Sei la iha casamento urgent. So iha deit mak casaemnto especial.

 

Programa 2014-2016

PROGRAMA RECOLECÇÃO,  CONFESSÕES NO MISSA SEMANA SANTA 2014

 

Recolecção no Confessões

Data Actividades Fatin Horas Selebrantes/oradores Obs
31/3/2014 Recolecção no Confessão EBF  10 20 Cíclo Lelsaus Capela Laulara 10.00 to remata Equipa no Pe. Alô  
2/4/2014 Recolecção no Confessão ba EBC Católica Dare Igreja Paroquial 09.00 to Remata Equipa no Pe. Alô  
3/2014 Recolecção no Confessão ba EBC Laulara Igreja Balibar 09.00 to remata Equipa no Pe. Alô  
4/4/2014 Recolecção no Confessão ba ES Laulara Igreja Balibar 09.00 to remata Equipa no Pe. Alô  
5/4/2014 Confessão iha Bessilau Igreja Bessilau 09.00 to remata Pe. Alô  
7/4/2014 Cenfessão ba Laulara – Lelaus Capela Laulara 13.00 to 17.00 Pe. Alô  
8/8/2014 Confessão ba Kolohi, Lumorana no Maloa Lumorana 09.00 to remata Pe. Alô  
9/4/2014 Cenfessão ba fatukhun Capela Fatukhun 09.00 to remata Pe. Alô  
10/4/2014 Confessão ba Balibar Capela Balibar O9.00 to remata Pe. Alô  
11/4/2014 Confessão iha Talitu Capela Talitu 09.00 to remata Pe. Alô  
12/4/2014 Confessão iha Paróquia Igreja Paroquial 09.00 to remata Pe. Alô  
16-17/4/14 Confessão iha Fatisi no tohumeta Fat & Tohumeta 09.00 to remata Pe. Ade  
 

Missa Semana Santa

Data Actividades Fatin Horas Selebrantes Obs
13/4/2014 Missa Dominggo Ramos Paróquia 07.00 Pe. Alô  
Balibar 09.00 Pe. Dibyo  
Talitu 09.00 Pe. Ade  
Tohumeta 12.00 Pe. Alô  
Fatisi 12.00 Pe. Ade  
Besilau 10.00 Pe. Alô  
       
17/4/2014 Quinta Feira Santa Paróquia 19.00 Pe. Alô  
Balibar 17.00 Pe. Alô  
Tohumeta 20.00 Pe. Ade  
Fatisi 17.00 Pe. Ade  
Besilau 15.00 Pe. Alô  
       
18/4/2014 Sexta – Feira Santa Paróquia 15.00 Pe. Alô  
Tohumeta 15.00 Pe. Ade  
Besilau 15.00 Pe. Dibyo  
       
19/4/2014 Sábado Aleluia Paróquia 21.30 Pe. Alô  
Balibar 18.30 Pe. Alô  
Tohumeta 21.00 Pe. Ade  
Fatisi 18.00 Pe. Ade  
Besilau 19.00 Pe. Dibyo  
       
20/4/2014 Dominggo Ressurreição Paróquia 08.00 Pe. Alô  
Balibar 10.00 Pe. Dibyo  
Tohumeta 09.00 Pe. Ade  
Fatisi 11.00 Pe. Ade  
Besilau 11.30 Pe. Alô  
Talitu 09.30 Pe. Alô  

 

PROGRAMA PASTORAL

VISITA BAIRO IHA FULAN SAGRADO CORAÇÃO DE JESUS

HODI FO POSSE BA ESTRUTURA BAIRO SIRA “2014”

 

No Data no Loron Fatin Horas Celebrante Obs.
1 Dominggo, 1/6/2014 Paróquia 08.00   Solenidade Ascenção do Senhor e Abertura Sagredo Coração de Jesus
Balibar 09.45  
Besilau 11.45  
2 Segunda-feira, 2/6/14 Laulara 17.00   Confessa no fo posse
3 Terça-feira, 3/6/14 Manehalu 10.00   Confessa no fo posse
Nahaek 1 18.00   Confessa no fo posse
4 Quarta-feira, 4/6/14 Fatumeta 08.00   Curso
Talitu 2 17.00   Confessa no fo posse
5 Quinta-feira, 5/6/14 Besilau 10.00   Confessa no fo posse
Fugira 18.30   Confessa no fo posse
6 Sexta-feira, 6/6/14 Tankae 10.00   Confessa no fo posse
Cotolau 1 18.00   Confessa no fo posse
7 Sabado, 7/6/14 Ornai 15.00   Confessa no fo posse
Buinona 18.30   Confessa no fo posse
8 Dominggo, 8/6/2014 Paróquia 08.00   Pentecostes
Balibar 09.45  
Besilau 11.45  
9 Segunda-feira, 9/6/14 Sukalau 18.00   Confessa missa
10 Terça-feira,10/6/14 Manufoni 10.00   Confessa no fo posse
  Cotolau 2 18.00   Confessa no fo posse
11 Quarta-feira, 11/6/14 Fatumeta 08.00   Curso
  Talitu 1 17.30   Confessa no fo posse
12 Quinta-feira, 12/6/14 Lebekuku  10.00   Confessa no fo posse
  Nahaek 2 18.30   Confessa no fo posse
13 Sexta-feira, 13/6/14 Fatunaba 18.00   Confessa no fo posse
14 Sabado, 14/6/14 Lismori 10.00   sarani & kbn, posse
  Fatukhun 15.00   Sarani no Kaben
  Balibar 18.30   Confessa no fo posse
15 Dominggo, 15/6/2014 Paróquia 08.00    
  Balibar 09.45  
  Besilau 11.45  
  Kasnafar 15.00  
16 Segunda-feira,16/6/14 Remapati 10.00   Confessa no fo posse
    Bulok 18.00   Confessa no fo posse
17 Terça-feira, 17/6/14 Lumorana 10.30   Confessa no missa
    Maloa 2 17.00   Confessa no Missa
18 Quarta-feira, 18/6/14 Fatumeta 08.00   Curso
    Fatuloda 17.300   Confessa no fo posse
19 Quinta-feira, 19/6/14 Cap. Balibar 09.00   Padroeiro
    Processão Corpo e Sangue de Cristo iha Dili ( 15.00)
20 Sexta-feira, 20/6/14 Belumhatu 10.00   Confessa no fo posse
    Airusorun 18.00   Confessa no fo posse
21 Sabado, 21/6/14 Kolohi 10.30   Sarani no Casamento
    Maloa 1 17.00   Confessa no Missa
22 Dominggo, 22/6/2014 Paróquia 08.00    
    Balibar 09.45  
    Bessilau 11.45  
    Tohumeta 15.00   Sarani no Kaben
23 Segunda-feira, 23/6/14 Lelaus 10.00   Confessa no fo posse
    Kelae 18.30   Confessa no fo posse
24 Terça-feira, 24/6/14 Desmanhata 10.00   Confessa no fo posse
    Lakoto 18.30   Confessa no fo posse
25 Quarta-feira, 25/6/14 Fatumeta 08.00   Curso
    Uma Ret.Dare 17.00   Retiru to 26/6/14
26 Quinta-feira, 26/6/14 Santa Cruz 18.30   Confessa no fo posse
27 Sexta-feira, 27/6/14 Burlete 10.00   Confessa no fo posse
Ramerlau 18.00   Confessa no fo posse
28 Sabado, 28/6/14 Casmantutu 10.00   Sarani no kaben
Bematua 18.00   Confessa no fo posse
29 Dominggo, 29/6/14 Paróquia 08.00   Encerramento Fulan Sagrado Coração de Jesus
Balibar 09.45  
Besilau 11.45  
Fatisi 15.00   Sarani no Kaben

 

PROGRAMA PASTORAL

VISITA BAIRO IHA FULAN MARIANA – OUTUBRO 2014

No Data no Loron Fatin Horas Celebrante Obs.
  Quarta-feira, 1/10/14 Besilau 09.00   Abertura fulan
    Paróquia 16.00   Maria
  Quinta-feira, 2/10/14 Tankae 17.30   Confessa no Misa
  Sexta-feira, 3/10/14 Cotolau 1 18.00 1a Sexta-feira Confessa no Misa
  Sabado, 4/10/14 Besilau 10.00 10 Sábado Confessa no Misa
    Buinona 18.30   Confessa no Misa
  Dominggo, 5/10/2014 Paróquia 08.30 D. Ricardo Lancamento 1a Pedra
  Segunda-feira, 6/10/14 Sukalau 18.00   Confessa no Misa
  Terça-feira,7/10/14 Manufoni 10.00   Confessa no Misa
    Cotolau 2 18.00   Confessa no Misa
  Quarta-feira, 8/10/14 Fatumeta 08.00   Confessa no Misa
    Talitu 2 17.30   Confessa no Misa
  Quinta-feira, 9/10/14 Lebekuku  10.00   Confessa no Misa
    Nahaek 2 18.30   Confessa no Misa
  Sexta-feira, 10/10/14 Fatunaba 18.00   Confessa no Misa
  Sabado, 11/10/14 Remapati 10.00   Confessa no Misa
    Balibar 18.30   Confessa no Misa
  Dominggo, 12/10/2014 Paróquia 08.00    
    Balibar 09.45  
    Besilau 11.45  
    Kasnafar 15.00  
  Segunda-feira,13/10/14 Bulok 18.00   Confessa no Misa
  Terça-feira, 14/10/14 Lumorana-Kolohi 10.30   Confessa no Misa
    Maloa 2 17.00   Confessa no Misa
  Quarta-feira, 15/10/14 Fatumeta 08.00   Confessa no Misa
    Fatuloda 17.300   Confessa no Misa
  Quinta-feira, 16/10/14 Ornai 17.30   Confessa no Misa
  Sexta-feira, 17/10/14 Belumhatu 10.00   Confessa no Misa
    Airusorun 18.00   Confessa no Misa
  Sabado, 18/10/14 Lismori 10.00   Confessa no Misa
    Maloa 1 17.00   Confessa no Misa
  Dominggo, 19/10/2014 Paróquia 08.00    
    Balibar 09.45  
    Bessilau 11.45  
    Tohumeta 15.00   Confessa no Misa
  Segunda-feira, 20/10/14 Lelaus 10.00   Confessa no Misa
    Kelae 18.30   Confessa no Misa
  Terça-feira, 21/10/14 Desmanhata 10.00   Confessa no Misa
    Lakoto 18.30   Confessa no Misa
  Quarta-feira, 22/10/14 Fatumeta 08.00   Confessa no Misa
    Uma Ret.Dare 17.00   Confessa no Misa
  Quinta-feira, 23/10/14 Santa Cruz 18.30   Confessa no Misa
  Sexta-feira, 24/10/14 Burlete 10.00   Confessa no Misa
    Ramerlau 18.00   Confessa no Misa
  Sabado, 25/10/14 Fatukhun 15.00   Confessa no Misa
    Bematua 18.00   Confessa no Misa
  Dominggo, 26/10/14 Paróquia 08.00    
    Balibar 09.45  
    Besilau 11.45  
    Fatisi 15.00   Confessa no Misa
  Segunda-feira,27/10/14 Fugira 17.00   Confessa no Misa
  Terça-feira, 28/10/14 Manehalu 10.00   Confessa no Misa
    Nahaek 1 18.00   Confessa no Misa
  Quarta-feira, 29/10/14 Talitu 1& Casmantuto 17.00   Confessa no Misa
  Quinta-feira, 30/10/14 Laulara 17.00   Confessa no Misa
  Sexta-feira, 31/10/14 Bessilau 11.00   MISSA
    Balibar 09.00   ENCERAMENTO
    Paróquia 16.00   FULAN MARIA

 

PROGRAMA RECOLECÇÃO,  CONFESSÕES NO MISSA SEMANA SANTA 2014

 

Recolecção no Confessões

Data Actividades Fatin Horas Selebrantes/oradores Obs
15/12/2014 confessa no misa Laulara-Lelaus Cap. Laulara 13.00 – 17.00    
16/12/2014 Confessa no Misa iha Fatisi Capela Fatisi 09.00 – 12.30    
16/12/2014 Confessa no Misa iha Tohumeta Capela Tohumeta 14.00 – 17.00    
17/12/2014 Confessa iha Besilau Capela Besilau 09.00 to remata    
18/12/2014 Confessa iha Balibar Capela Balibar 09.00 to remata    
19/12/2014 Confessa no misa iha Talitu Capela Talitu 13.00 – 17.00    
20/12/2014 Recoleção no confessaun ba CPP, Estruturas Bairo no Professores Igreja Paroquial 09.00 – 15.00 Pe. Natalino  
22/12/2014 Recoleção no confessão ba Acólitos no Escuteiros Igreja Paroquial 09.00 – 15.00 Fr. Luis no Agus  
23/12/2014 Confessaun iha Paróquia Igreja Paroquial 09.00 – 15.00    
 

Missa Natal 2014 no Ano Novo 2015

Data Actividades Fatin Horas Selebrantes Obs
24/12/2014 Misa Natal kalan Paróquia 21.00 Pe. Dibyo  
    Balibar 21.00 Pe. Luis Bonaparte  
    Tohumeta 18.00 Pe. Alô  
    Besilau 20.30 Pe. Alô  
           
25/12/2014 Misa Natal Loron Paróquia 08.00 Pe. Alô  
    Balibar 09.45 Pe. Dibyo  
    Besilau 10.00 Pe. Luis Bonaparte  
    Talitu 10.30 Pe. Alô  
    Fatisi 15.00 Pe. Alô  
           
28/12/2014 Misa Sagrada Família Paróquia      
    Balibar      
    Besilau      
 

Missa Natal 2014 no Ano Novo 2015

Data Actividades Fatin Horas Selebrantes Obs
31/12/2014 Misa agradecemento tinan tuan paróquia 21.00 Pe. Alô  
    Fatisi 18.00 Pe. Alô  
    Besilau 20.30 Pe. Luis B onaparte  
           
1/1/2015 Misa tinan foun Paróquia 08.00 Pe. Alô  
    Besilau 10.00 Pe.Luis Bonaparte  
    Balibar 10.00 Pe. Alô  
    Tohumeta 15.00 Pe. Alô  

 

PROGRAMA RECOLECÇÃO,  CONFESSÕES NO MISSA SEMANA SANTA 2015

 

Recolecção no Confessões

 

Data Actividades Fatin Horas Selebrantes/oradores Obs

 

13-14/3/2015 Confessão iha centro Paróquia Igreja Paroquial Depois de misa    
14/3/2015 Recolecção no Confessão Membro CPP, Professores no Estruturas de Baio Igreja Paroquial (Aula EBC Dare) 08.30 to remata Pe. Juvito do Rego  
14/3/2015 Recolecção no Confessão Apostolado da Oração no Catequistas sira Igreja Paroquial (Uma Retiru) 09.00 to Remata Pe. Violanto  
15/3/2015 Recolecção no Confessão ba Acólitos Igreja Paroquial 10.00 to remata Pe. António Quenser  
22/3/2015 Misa no Confessasun iha Tohumeta Capela Tohumeta 15.00 to remata Pe. Administrador  
23/3/2015 Confessão no Misa iha Fatisi Capela Fatisi 08.00 to remata Pe. Administrador  
23/3/2015 Confessão ba lelaus no Laulara Capela Laulara 15.00 to 17.00 Pe. Administrador  
24/3/2015 Confessão ba Balibar Capela Balibar 15.00 to remata Pe. Administrador  
25/3/2015 Cenfessão ba fatukhun Capela Fatukhun 09.00 to remata Pe. Administrador  
26/3/2015 Confessão iha Besilau Capela Besilau O9.00 to remata Pe. Administrador  
27/3/2015 Confessão iha Talitu Capela Talitu 15..00 to remata Pe. Administrador  
           
           
 

Missa Semana Santa

Data Actividades Fatin Horas Selebrantes Obs
29/3/2015 Missa Dominggo Ramos Paróquia 07.00 Pe. Domi  
    Balibar 10..00 Pe. Domi  
    Talitu 07.00 Pe. Administrador  
    Besilau 10.30 Pe. Administrador  
    Tohumeta 14.30 Pe. Administrador  
2/4/2015 Quinta Feira Santa Paróquia 19.00 Pe. Administrador  
    Balibar 18.00 Pe. Pe. Nelinho, O. Carm  
    Fatisi 17.00 Pe. Ângelo Salsinha  
    Besilau 18.00 Pe.Domi, SVD  
    Talitu 17.00 Pe. Administrador  
           
3/4/2015 Sexta – Feira Santa Paróquia 15.00 Pe. ângelo  
    Tohumeta 15.00 Fr. Luis  
    Besilau 15.00 Pe. Domi  
    Fatisi 15.00 Fr. Agus  
    Balibar 15.00 Pe. Administrador  
           
4/4/2015 Sábado Aleluia Paróquia 19.00 Pe. Administrador  
    Balibar 19.00 Pe. Ângelo Salsinha  
    Tohumeta 19.00 Fr. Luis  
    Fatisi 19.00 Fr. Agus  
    Besilau 19.00 Pe. Domi  
           
20/4/2014 5/4/2015 Paróquia 08.00 Pe. Ângelo Salsinha  
    Balibar 09.00 Pe. Administrador  
    Besilau 09.00 Pe. Domi  
    Fatisi 11.00 Pe. Administrador  
    Tohumeta 09.00 Pe. Domi  

 

 

PROGRAMA PASTORAL 2015

VISITA BAIRO IHA FULAN SAGRADO CORAÇÃO DE JESUS

 

No Data no Loron Fatin Horas Celebrante Obs.
  Segunda-feira, 1/6/15 Uma Laku 16.30   Misa Abertura
  Terça-feira, 2/6/15 Manehalu 10.00   Confessa no Misa
    Nahaek 1 18.00   Confessa no Misa
  Quarta-feira, 3/6/15 Talitu 2 17.00   Confessa no Misa
  Quinta-feira,4/6/15 Corpo e Sangue de Cristo – Processão iha Diocese
  Sexta-feira, 5/6/15 Tankae 10.00   Confessa no Misa
    Cotolau 1 18.00   Confessa no Misa
  Sabado, 6/6/15 Ornai 10.00   Confessa no Misa
    Buinona 18.30   Confessa no Misa
  Dominggo, 7/6/2015 Paróquia 08.00    
    Balibar 09.45  
    Besilau 11.45  
  Segunda-feira, 8/6/15 Sukalau 18.00   Confessa no Misa
  Terça-feira,9/6/15 Manufoni 10.00   Confessa no Misa
    Cotolau 2 18.00   Confessa no Misa
  Quarta-feira, 10/6/15 Talitu 1& Casmantutu 10.00   Confessa no Misa
    Balibar 17.30   Confessa no Misa
  Quinta-feira, 11/6/15 Lebekuku  10.00   Confessa no Misa
           
  Dominggo, 14/6/2015 Paróquia 08.00    
    Balibar 09.45  
    Besilau 11.45  
    Kasnafar 15.00  
  Segunda-feira,15/6/15 Remapati 10.00   Confessa no Misa
    Bulok 18.00   Confessa no Misa
  Terça-feira, 16/6/15        
    Lumorana no Kolohi 17.00   Confessa no Misa
  Quarta-feira, 17/6/15 Fatuloda 17.30   Confessa no Misa
  Quinta-feira, 18/6/15 Besilau 10.00   Confessa no Misa
    Fugira 18.00   Confessa no Misa
  Sexta-feira, 19/6/15 Belumhatu 10.00   Confessa no Misa
    Airusorun 18.00   Confessa no Misa
  Sabado, 20/6/15 Nahaek 2 17.00    
  Dominggo, 21/6/2015 Paróquia 08.00    
    Balibar 09.45  
    Bessilau 11.45  
    Tohumeta 15.00   Confessa no Misa
  Segunda-feira, 22/6/15 Lelaus 10.00   Confessa no Misa
    Bematua 18.00   Confessa no Misa
  Terça-feira, 23/6/15 Desmanhata 10.00   Confessa no Misa
    Lakoto 18.30   Confessa no Misa
  Quarta-feira, 24/6/15 Fatunaba 17.00   Confessa no Misa
  Quinta-feira, 25/6/15 Santa Cruz 18.30   Confessa no Misa
  Sexta-feira, 26/6/15 Burlete 10.00   Confessa no Misa
    Ramerlau 18.00   Confessa no Misa
  Sabado, 27/6/15 Lismori 10.00   Confessa no Missa
    Kelae 18.00   Confessa no Misa
  Dominggo, 28/6/15 Paróquia 08.00    
    Balibar 09.45  
    Besilau 11.45  
    Fatisi 15.00   Confessa no Misa
  Segunda, 29/6/2015 Fatukhun 10.00   Confessa no Misa
    Laulara 17.30   Confessa no Misa
  Terça, 30/6/2015 Uma Laku 16.30   Encerramento

 

 

PROGRAMA PASTORAL

VISITA SÃO FRANCISCO XAVIER BA BAIRO-BAIRO

(Setembro-Dezembro 2015)

No Loron no data Horas Fatin Actividade Obs
  Domingo, 27/9/15 17.00 Igreja Misa abertura hatun no fohatais São Francisco  
    18.30 Uma Laku Processão lori Ilas hosi ba Uma Laku no venerasaun  
  Segunda, 28/9/15 07.00 Uma Laku Misa no Lori Ilas hosi ba Estação Bessilau  
  Terça, 29/9/15 16.00 Besilau Misa Padroeiro Sã Miguel Arcanjo  
  Quarta, 30/9/15 09.00 Kasnafar Lori Ilas hosi Besilau ba Entrega ba Kasnafar  
  Quinta, 1/10/15 09.00 Kasnafar Confessa no Misa (bele iha sacramento)  
    15.00 Kunsin Lori Ilas ba entrega ba Kunsin hosi Kasnafar  
    16.30 Uma Laku MIsa Abertura fulan Maria  
  Sexta, 2/10/15 09.00 Kunsin Confessa no Misa  
    15.00 Donfonamo Lori Ilas ba entrega ba Donfonamo hosi Kunsin  
    16.30 Paróquia Misa 1a Sexta-feira, Adoração no Benção Santíssimo  
  Sabado, 3/10/15 07.00 Paroquia Misa 10  Sábado  
    09.00 Donfonamo Confessa no misa  
    15.00 Ulmanlaun Lori Ilas ba entrega ba Ulmanlaun hosi Donfonamo  
  Domingo 4/10/15 14.00 Ulmanlaun Confessa no Misa  
    16.00 Maubouk Lori Ilas ba entrega ba Maubouk hosi Ulmanlau  
  Segunda, 5/10/15 09.00 Maubouk Confessa no misa  
    15.00 Banro Lori Ilas ba entrega ba Banro hosi Maubouk  
  Terça, 6/10/15 09.00 Banro Confessa no misa  
    15.00 Tohumeta Lori Ilas ba entrega ba Tohumeta hosi Banro  
  Quarta, 7/10/15 09.00 Tohumeta Confessa no misa  
    15.00 Akadiru  Lori Ilas ba entrega ba Akadiru hosi Tohumeta  
  Quinta, 8/10/15 09.00 Akadiru Confessa no misa  
    15.00 Berleumeta Lori Ilas ba entrega ba Berleumeta hosi Akadiru  
  Sexta, 9/10/15 09.00 Berleumeta Confessa no misa  
    15.00 Belumhatu Lori Ilas ba entrega ba Belumhato hosi Berleumeta  
  Sabado, 10/10/15 09.00 Belumhatu Confessa no misa  
  Domingo,11/10/15 16.00 Remapate Lori Ilas ba entrega ba Remapate hosi Belumhatu  
  Segunda, 2/10/15 09.00 Remapate Confessa no misa  
    15.00 Desmanhata Lori Ilas ba entrega ba Desmanhata hosi Remapat  
  Terça, 13/10/15 09.00 Desmanhata Confessa no misa  
    15.00 Lismori Lori Ilas ba entrega ba Lismori hosi Desmanhata  
  Quarta, 14/10/15 10.00 Lismori Confessa no Misa ( bele iha Sacramento)  
    15.00 Manufoni Lori Ilas ba entrega ba Manufoni hosi Lismori  
  Quinta, 15/10/15 10.00 Manufoni Confessa no Misa  
    15.00 Manehalo Lori Ilas ba entrega ba Manehalo hosi Manufoni  
  Sexta, 16/10/15 10.00 Manehalo Confessa no misa  
    15.00 Besilau Lori Ilas ba entrega ba Besilau hosi Manehalo  
  Sabado, 17/10/15 09.00 Besilau Confessa no misa  
    15.00 Lebucucu-Fatukhun Lori Ilas ba entrega ba Lebucucu no Fatukhun hosi Besilau  
  Domingo, 18/10/15 15.00 Fatukhun Confessa no Missa (bele iha Sacramento)  
  Segunda, 19/10/15 09.00 Talitu – Casmantutu Lori Ilas ba entrega ba Talitu – casmantutu hosi Lebucucu – Fatukhun  
  Terça, 20/10/15 10.00 Casmantutu Confessa no Misa (bele iha Sacramento)  
    15.00 Talitu 1 Lori Ilas ba entrega ba Talitu 1 hosi Casmantutu  
  Quarta, 21/10/15 16.00 Talitu 1 Confessa no misa  
    18.00 Kelae Lori Ilas ba entrega ba Kelae hosi Talitu 1  
  Quinta, 22/10/15 10.00 Kelae Confessa no misa (bele iha sacramento)  
    15.00 Talitu 2 Lori Ilas ba entrega ba Talitu 2 hosi Kelae  
  Sexta, 23/10/15 10.00 Talitu 2 Confessa no misa  
    15.00 Tankae Lori Ilas ba entrega ba Tankae hosi Talitu 2  
  Sabado, 24/10/15 10.00 Tankae Confessa no misa  
    15.00 Balibar Lori Ilas ba entrega ba Balibar hosi Tankae  
  Segunda,26/10/15 10.00 Balibar Confessa no misa  
    15.00 Burlete Lori Ilas ba entrega ba Burlete hosi Balibar  
  Terça, 27/10/15 09.00 Burlete Confessa no Misa  
    14.00 Hornai Lori Ilas ba entrega ba Hornai hosi Burlete  
    18.00 Hornai Confessa no misa  
  Quarta, 28/10/15 10.00 Kotolau 1 Lori Ilas ba entrega ba Kotolau 1 hosi Hornai  
    17.00 Kotolau 1 Confessa no misa  
  Quinta, 29/10/15 10.00 Buinona Lori Ilas ba entrega ba Buinona hosi Kotolau 1  
    18.00 Buinona Confessa no misa  
  Sexta, 30/10/15 15.00 Kotolau 2 Lori Ilas ba entrega ba Kotolau 2 hosi Buinona  
    18.00 Kotolau 2 Confessa no misa  
  Sabado, 31/10/15 16.30 Uma Laku Misa encerramento fulan Maria  
  Domingo,1/11/15 16.00 Fatuloda Lori Ilas ba entrega ba Fatuloda hosi Kotolau 2  
  Terça, 3/11/15 10.00 Fatuloda Confessa no misa  
    15.00 Lakoto Lori Ilas ba entrega ba Lakoto hosi Fatuloda  
  Quarta, 4/11/15 10.00 Lakoto Confessa no misa  
    15.00 Ramerlau Lori Ilas ba entrega ba Ramerlau hosi Lakoto  
  Quinta, 5/11/15 10.00 Ramerlau Confessa no misa  
    15.00 Airusorun Lori Ilas ba entrega ba Airusorun hosi Ramerlau  
    18.00 Airusorun Confessa no misa  
  Sexta, 6/11/15 07.00 paroquia Misa 1a Sexta-feira, Adoração no Benção Santíssimo  
    10.00 Fatunaba Lori Ilas ba entrega ba fatunaba hosi Airusorun  
    16.00 Fatunaba Confessa no misa  
  Sabado, 7/11/15 07.00 Paroquia Misa 10  Sábado  
    10.00 Nahaek 1 Lori Ilas ba entrega ba Nahaek 1 hosi Fatunaba  
    17.00 Nahaek 1 Confessa no misa  
  Domingo,8/11/15 17.00 Nahaek 2 Lori Ilas ba entrega ba Nahaek 2 hosi Nahaek 1  
  Segunda, 9/11/15 16.00 Nahaek 2 Confessa no misa  
    18.30 Bulok Lori Ilas ba entrega ba Bulok hosi Nahaek 2  
  Terça, 10/11/15 16.30 Bulok Confessa no misa  
    18.30 Fugira Lori Ilas ba entrega ba Fugira hosi Bulok  
  Quarta, 11/11/15 10.00 Fugira Confessa no misa  
    15.00 Maloa Lori Ilas ba entrega ba Maloa hosi fugira  
  Quinta, 12/11/15 17.00 Maloa Confessa no misa  
    19.00 Lumorana Lori Ilas ba entrega ba Lumorana hosi maloa  
  Sexta, 13/11/15 10.00 Lumorana Confessa no misa  
  Sabado, 14/11/15 09.00 Kulohi Lori Ilas ba entrega ba Kulohi hosi lumorana  
    11.00 Kulohi Confessa no misa (bele iha sacramento)  
  Segunda, 16/11/15 09.00 Lelaus Lori Ilas ba entrega ba lelaus hosi Kulohi  
  Terça, 17/11/15 10.00 Lelaus Confessa no misa  
    15.00 ISMAIK Lori Ilas ba entrega ba ISMAIK hosi Lelaus  
  Quarta, 18/11/15 16.30 ISMAIK Conffessa no misa  
    18.00 Laulara Lori Ilas ba entrega ba Laulara hosi ISMAIK  
  Quinta, 19/11/15 18.00 Laulara  (baptismo, 1a Comunhão no Kaben)  
  Sexta, 20/11/15 10.00 Sukalau Lori Ilas ba entrega ba Sukalau hosi Laulara  
    17.00 Sukalau Confessa no misa  
  Sabado, 21/11/15 15.00 Bematua Lori Ilas ba entrega ba Bematua hosi Sukalau  
    17.30 Bematua Confessa no misa  
  Domingo, 22/11/15 16.00 Sta. Cruz Lori Ilas ba entrega ba Sta. Cruz hosi Bematua  
  Segunda, 23/11/15 17.00 Sta. Cruz Confessa no misa  
  Terça, 24/11/15 15.00 Uma Laku Lori Ilas fila hikas ba Uma Laku hosi Sta. Cruz  
    17.00 Uma Laku Misa simu ilas tama hiskas nian no Novena 10 dia  
  Quarta, 25/11/15 17.00 Uma Laku Misa no Novena 20 Dia  
  Quinta, 26/11/15 17.00 Uma Laku Baptismo no 1a Comunhão no Novema 30 Dia  
  Sexta, 27/11/15 17.00 Uma Laku Casamento no Novena 40 Dia  
  Sábado, 28/11/15 17.00 Uma Laku Misa ( misa ba heriois TL) no Novena 50 Dia  
  Domingo, 29/11/15 18.00 Uma Laku Novena 60 Dia  
  Segunda, 30/11/15 17.00 Uma Laku Promessa ba Escuteiros no Novena 70 Dia  
  Terça, 1/12/15 17.00 Uma Lsaku Promessa ba Acólitos no Novena 80 Dia  
  Quarta, 2/12/15 19.00 Uma Laku Novena loron ikus no misa Consagração ba São Francisco Xavier  
  Quinta, 3/12/15 17.00 Uma Laku Misa padroeiro São Francisco Xavier (Crisma)  

 

 

PROGRAMA RECOLECÇÃO,  CONFESSÕES NO MISSA NATAL 2015 NO TINAN FOUN  2016

 

Recolecção no Confessões

Data Actividades Fatin Horas Selebrantes/oradores Obs
16/12/2015 confessa no misa Estação Besilau Cap. Besilau 09.00 to remata    
  Recoleção ba Acólitos Besilau Besilau 09.00 to remata Elvia da Costa  
  Recolecção ba Estrutura bairos no concelho Estação Besilau Besilau 09.00 to remata Fr. Luis  
  Recolecção ba Escuteiros Besilau Besilau 09.00 to remata Fr. Augusto  
17/12/2015 Recolecção ba Estrutura Bairo estação Balibar Capela Balibar 09.00 to remata Fr. Luis  
  Recoleção ba Acólitos Balibar Capela Balibar 09.00 to remata Elvia da Costa  
  Recolecção ba Escuteiros Balibar Capela Balibar 09.00 to remata Fr. Augusto  
  Confessa no Misa Estação Balibar Capela Balibar 09.00 to remata    
18/12/2015 Confessa ba centro Pastoral Talitu Capela Talitu 09.00 – 12.00    
  Recolecção ba Estrutura Bairo no Membro CPP Uma Laku Dare 09.00 to remata    
  Recoleção ba Acólitos Centro Paróquia EBC Dare 09.00 to remata    
  Recolecção ba Escuteiros centro Paróquia EBC Dare 13.00 – 17.00    
  Confessa iha centro Paróquia Igreja Paroquial 15.00 to remata Pe. Alô no Pe. Luis  
19/12/2015 Recolecção ba Estrutura bairos no sarani Tohumeta Cap. tohumeta 09.00 – 15.00 Fr. Luis no Agus  
  Recolecção ba Estrutura no sarani Centro Pastoral Tohumeta Cap. tohumeta 09.00 – 12.00 Fr. Luis  
  Recolecção ba Sarani centro pastoral Fatisi Cap. Fatisi 09.00 – 14.00 Fr. Augusto  
  Confessa iha Centro Pastoral Tohumeta Cap. tohumeta 09.00 – 12.00    
  Confesa iha centro Pastoral fatisi Cap. fatisi 14.00 – 17.00    
21/12/2015 Recolecção ba Jovem no sarani sira Cap. Laulara Capela laulara 09.00 – 12.00 Fr. Luis no Augusto  
  Confessa no misa iha laulara Lama Capela Laulara      
 

Missa Natal 2014 no Ano Novo 2015

Data Actividades Fatin Horas Selebrantes Obs

 

24/12/2014 Misa Natal kalan Paróquia 21.00 Pe. Alô  
    Balibar 21.00 Pe. Juvito  
    Besilau 20.00 Pe. Armindo  
    Talitu 21.00 Pe. Nody  
    Fatisi 18.00 Pe. Nody  
    Tohumeta 18.00 Pe. Alô  
 
25/12/2015 Misa Natal Loron Paróquia 08.30 Pe. Juvito  
    Balibar 08.30 Pe. Alô  
    Besilau 10.00 Pe. Armindo  
    Talitu 11.00 Pe. Alô  
    Fatisi 09.00 Pe. Nody  
    Tohumeta 11.00 Pe. Nody  
 
27/12/2015 Misa Sagrada Família Paróquia 08.00 Pe. Nody  
    Balibar 09.45 Pe. Armindo  
    Besilau 09.00 Pe. Alô  
 
31/12/2015 Misa agradecemento tinan tuan Paróquia 20.00 Pe. Alô  
    Balibar 20.00 Pe. Nody  
    Besilau 20.00 Pe. Ludgerio  
    Talitu 20.00 Pe. Armindo  
    Fatisi (Liturgia) 20.00 Fr. Luis  
    Tohumeta  (Liturgia) 20.00 Fr. Augusto  
 
1/1/2016 Misa tinan foun Paróquia 09.00 Pe. Armindo  
    Balibar 08.00 Pe. Alô  
    Besilau 10.00 Pe. Ludgério  
    Talitu 10.00 Pe. Nody  
    Fatisi 11.00 Pe. Alô  
    Tohumeta 15.00 Pe. Alô  

 

 

 

PROGRAMA RECOLECÇÃO,  CONFESSÕES NO MISSA SEMANA SANTA 2016

Recolecção no Confessões

 

Data Actividades Fatin Horas Selebrantes/oradores Obs

 

11/3/2016 Recolecção no confessão ba EBC 30 ano 30 Cíclo no ensino Secundária Igreja Paroquial 08.30 to remata Fr. Favelino  
Recolecção no confessão ba EBC 1-20 ano 30 Cíclo Igreja Parioquial 08.30 to remata Fr. José Luis  
Recolecção no confessão ba EBC 3-6 ano 20 Cíclo Igreja Paroquial 08.30 to remata Mana no Maun Ismaik  
12/3/2016 Recolecção no Confessão ba Membro CPP, Proressores no estrutura Bairo Casa Retiro Dare 08.30 to remata Pe. Nody  
Recolecção no Confessão ba Apostulado da Oração no Catequistas Estação- Bairo) Igreja Paroquial 08.30 to remata Pe. Nando  
14/3/2016 Recolecção no Confessa iha Laullara Capela Laulara 10.00 to remata Fr. Favelino no Pe. Alô  
15/3/2016 Confessa ba sarani sira Balibar Capela Balibar 09.00 to Remata Pe. Alô  
15/3/2015 Recolecção no Confessão ba Sarani Fatukhun no Lebukuku Capela fatukhun 10.00 to remata Fr. Favelino no Pe. Nando  
16/3/2016

16/3/2016

Recolleção no Confessasun iha Tohumeta Capela Tohumeta 09.00 to remata Fr. Favelino no Pe. Alô  
Recolleção no Confessasun iha Fatisi Capela Fatisi 09.00 to remata Fr. Jose Luis no

Pe. Nando

 
17/3/2016

17/3/2016

Recolleção no Confessasun iha Besilau Capela Besilau 09.00 to remata Fr. Favelino no

Pe. Nando

 
Recolleção no Confessasun iha Talitu Capela Talitu 09.00 to remata Luis no Pe. Alô  
18/3/2016 Cenfessão iha Centro Paróquia Igreja Paroquial 15.00 to remata Pe. Nando no Pe. Alô  
21/3/2016

21/3/2016

Recolleção no Confessasun ba Acólitos Igreja Paroquial O9.00 to remata Fr. Favelino no

Pe. Nando

 
Recolleção no Confessasun ba Escuteiros Igreja Parioquial 09.00 to remata Fr. Jose Luis no

Pe. Alô

 
 

Missa Semana Santa

 

Data Actividades Fatin Horas Selebrantes Obs
20/3/2015 Missa Dominggo Ramos Paróquia 08.00 Pe. Nando  
    Balibar 09.00 Pe. Micky  
    Talitu 09.00 Pe. Nody  
    Besilau 08.00 Pe.Alô  
    Fatukhun 11.00 Pe. Alô  
    Tohumeta 09.00 Pe. Augusto do Carmo  
    Fatisi 11.00 Pe. Augusto do Carmo  
24/3/2016 Quinta Feira Santa Paróquia 19.00 Pe. Alô  
    Balibar 17.30 Pe. Nody  
    Talitu 17.30 Pe. Micky  
    Fatukhun 15.00 Pe. Alô  
    Besilau 17.30 Pe. Augusto do Carmo  
    Fatisi  (Liturgia da Palavra) 17.00 Fr. Jose Luis  
    Tohumeta 17.00 Pe.Nando  
           
25/3/2015 Sexta – Feira Santa Paróquia 15.00 Pe. Nody  
    Balibar 15.00 Pe. Micky  
    Talitu 15.00 Pe. Alô  
    Besilau 15.00 Pe. Augusto do Carmo  
    Fatisi 15.00 Fr. Jose Luis  
    Tohumeta 15.00 Pe. Nando  
    Fatukhun 15.00 Fr. Favelino  
           
26/3/2016 Sábado Aleluia Paróquia 19.00 Pe. Micky  
    Balibar 19.00 Pe. Alô  
    Talitu 19.00 Pe. Nody  
    Tohumeta 19.00 Fr. Pe. Nando  
    Fatisi Ba tohumeta    
    Besilau 19.00 Pe. Augusto do Carmo  
    Fatukhun Ba Besilau    
           
20/4/2014 Domingo Resurreição Paróquia 08.00 Pe. Nody  
    Balibar 09.00 Pe. Pe. Alô  
    Besilau 09.00 Pe. Augusto do carmo  
    Talitu 09.00 Pe. Micky  
    Fatisi 11.00 Pe. Nando  
    Tohumeta 09.00 Pe. Nando  
    fatukhun 11.30 Pe. Alô  

 

 

PROGRAMA PASTORAL

VISITA BAIRO IHA FULAN SAGRADO CORAÇÃO DE JESUS

Junho 2016

 

No Data no Loron Horas Fatin Celebrante Obs.
   

Domingo,

29/5/2016

 

 

08.00

 

 

Uma laco

 

Bispo

 D. virgilio

Encerramento fulan Maria no Abertura fulan Sagrado Coração de Jesus
  Quarta, 01/06/2016 10:00 Acadiru Pe. Alô Confessa e Missa
16:30 Bematua Pe. Alô
  Quinta, 02/06/2016 10:00 Belumhatu Pe. Alô Confessa e Missa
    Sexta, 03/06/2016 10:00 Manehalo Pe. Alô Confessa e Missa
16:30 Hornai Pe. Alô
  Sábado, 04/06/2016 10:00 Casmantuto Pe. Alô Confessa e Missa
17:00 Buinona Pe. Alô
   

Domingo, 05/06/2016

08:00 Paróquia Pe. Alô  
09:45 Balibar Pe. Nando
11:45 Besilau Pe. Alô
11:45 Talitu Pe. Nando
  Segunda, 06/06/2016 10:00 Tankae Pe. Nando Confessa e Missa
  Terça, 07/06/2016 10:00 Ulmanlau Pe. Nando Confessa e Missa
17:00 Balibar Lorico Pe. Alô
  Quarta, 08/06/2016 10:00 Kunsin Pe. Alô Confessa e Missa
    17:00 Nahaek 1 Pe. Alô  
  Quinta, 9/6/2016

 

10:00 Donfonamo Pe. Alô Confessa e Missa
17:00 Fatuloda Pe. Alô
  Sexta, 10/06/2016 10:00 Desmanhata Pe. Alô Confessa, Missa
    17:00 Kelae Pe. Alô Confessa, Missa e
  Sábado, 11/06/2016 10:00 Berleumeta Pe. Alô Confessa, Missa
17:00 Santa Cruz Pe. Alô
  Domingo, 12/06/2016 08:00 Paróquia Pe. Nando  
09:45 Balibar Pe. Alô
11:45 Besilau Pe. Nando
11:45 Talitu 2 Pe. Alô
Segunda, 13/06/2016 10:00 Remapati Pe. Nando
  Terça, 14/06/2016 10:00 Lebukuku Pe. Nando Confessa e Missa
  10:00 Banro Pe. Alô Confessa e Missa
  17:30 Lakoto Pe. Alô  
  Quarta, 15/06/2016 10:00 Manufoni Pe. Alô  
  15:00 Besilau Pe. Alô Confessa, Missa
16:30 Airusorun Pe. Nando  
    18.00 Cotolau 2 Pe. Alô  
  Quinta, 16/06/2016 10:00 Tohumeta Pe. Alô  
    17.30 Talitu 2 Pe. Alô Confessa, Missa
Sexta, 17/06/2016 10:00 Maubouk Pe. Alô
    17:00 Kotolau 1 Pe. Alô Confessa e Missa
Sábado, 18/06/2016 10:00 Lismori Pe. Alô
    10:00 Maloa-Lumurana Pe. Nando Confessa, Missa,
  17:00 Remerlau Pe. Alô Confessa e Missa
Domingo, 19/06/2016 08:00 Paróquia Pe. Alô
    09:45 Balibar Pe. Nando  
  11:45 Besilau Pe. Alô
Segunda, 20/06/2016 10:00 Kasnafar Pe. Nando
  Terça, 21/06/2016 17:00 Sukalau Pe. Nando Confessa e Missa
  17:00 Burlete Pe. Alô Confessa e Missa
Quarta, 22/06/2016 17:00 Bulok Pe. Nando
  Quinta, 23/06/2016 10:00 Lelaus Pe. Nando Confessa e Missa
    17:00 Fatunaba Pe. Nando Confessa e Missa
Sexta, 24/06/2016 17:00 Fugira Pe. Nando
  Sábado, 25/06/2016 17:00 Nahaek 2 Pe. Nando Confessa e Missa
  Domingo, 26/06/2016 08:00 Paróquia Pe. Nando Confessa e Missa
    09:45 Balibar Pe. Nando  
Terça, 28/06/2016 10:00 Koluhi Pe. Nando
  10:00 Fatuk hun Pe. Alô Confessa e Missa
17:00 Talitu 1 Pe. Alô
  Quarta, 29/06/2016 17:00 Laulara Pe. Alô Confessa e Missa
  Quinta, 30/06/2016 16:00 Balibar Pe. Alô Confessa, Missa, Sacramento
  16:00 Paróquia Pe. Nando ENCERRAMENTO
     
     

 

 

PROGRAMA PASTORAL

VISITA SÃO FRANCISCO XAVIER BA BAIRO-BAIRO

(Setembro-Dezembro 2016)

 

No Loron no data Horas Fatin Actividade Celebrante
  Quarta, 28/9/16 17.00 Igreja Misa abertura hatun no fohatais São Francisco Pároco no Vigário
    18.30 Uma Laku Processão lori Ilas hosi ba Uma Laku no venerasaun Sarani sira
  Quinta, 29/9/16 06.30 Uma Laku Misa dader no depois de misa, Lori Ilas ba Estação Besilau  
    16.30 Cap. Besilau Misa Padroeiro Estação: São Miguel Arcanjo Paroco no Vigário
  Sexta, 30/9/16 09.00 Kasnafar Lori ilas hosi Besilau ba Kasnafar  
  Sabado,1/10/16 09.00 Kasnafar Konfessa no Misa Pe. Nando
    14.00 Kunsin Lori ilas hosi Kasnafar ba Kunsin  
    16.00 Uma Laku Misa Abertura fulan Mariana Pe. Nando
    16.00 Cap. Balibar Misa Abertura fulan Mariana Pe. Alô
  Domingo,2/10/16 08.00 Paroquia Misa Pe. Nando
    O8.00 Cap. Talitu Misa Pe. Alô
    09.45 Cap. Balibar Misa Pe. Alô
    11.45 Cap. Besilau Misa Pe. Nando
    14.00 Kunsin Konfessa no Misa Pe. Alô
    16.00 Donfonamo Lori ilas hosi kunsin ba Donfonamo  
  Segunda,3/10/16 09.00 Donfonamo Konfessa no Misa Pe. Nando
    14.00 Banro Lori ilas hosi Donfonamo ba Banro  
  Terça,4/10/16 09.00 Banro Konfessa no Misa Pe. Alô
    14.00 Maubouk Lori ilas hosi Banro ba Maubouk  
  Quarta,5/10/16 09.00 Maubouk Konfessa no Misa Pe. Alô
    14.00 Ulmanlau Lori ilas hosi Maubouk ba Ulmanlau  
  Quinta, 6/10/16 09.00 Ulmanlau Konfessa no Misa Pe. Nando
    14.00 Akadiru Lori Ilas hosi Ulmanlau ba Acadiru  
  Sexta, 7/10/16 09.00 Akadiru Konfessa no Misa Pe. Alô
    15.00 Tohumeta Lori ilas hosi Acadiru ba Tohumeta  
  Sabado, 8//10/16 09.00 Tohumeta Konfessa no Misa Pe. Nando
    15.00 Berleumeta Lori ilas hosi Tohumeta ba Berleumeta  
  Domingo,9/10/16 08.00 Paroquia Misa Pe. Alô
    09.45 Balibar Misa Pe. Nando
    11.45 Besilau Misa Pe. Alô
    14.00 Berleumeta Konfessa no Misa Pe. Alô
    16.00 Belumhatu Lori ilas hosi berleumeta ba Belumhatu  
  Segunda,10/10/16 09.00 Belumhatu Konfessa no Misa Pe. Alô
  Terça, 11/10/16 14.00 Remapate Lori ilas hosi Belumhatu ba Remapate  
  Quarta, 12/10/16 09.00 Remapate Konfessa no Misa Pe. Alô
    15.00 Desmanhata Lori ilas hosi Remapate ba Desmanhata  
  Quinta, 13/10/16 09.00 Desmanhata Konfessa no Misa Pe. Alô
    14.00 Lismori Lori ilas hosi Desmanhata ba Lismori  
  Sexta,14/10/16 10.00 Lismori Konfessa no Misa Pe. Alô
    14.00 Manufoni Lori ilas hosi Lismori ba Manufoni  
  Sabado, 15/10/16 09.00 Manufoni Konfessa no Misa Pe. Nando
    14.00 Manehalo Lori ilas hosi Manufoni ba Manehalo  
  Domingo, 16/10/16 O8.00 Paroquia Misa Pe. nando
    09.45 Balibar Misa Pe. Alô
    11.45 Besilau Misa Pe. Nando
    08.00 Talitu Misa Pe. Alô
  Segunda, 17/10/16 10.00 Manehalo Konfessa no Misa Pe. Alô
    14.00 Besilau Lori ilas hosi manehalo ba Besilau  
  Terça, 18/10/16 09.00 Besilau Konfessa no Misa Pe. Alô
    14.00 Lebekuku Lori ilas hosi  
  Quarta, 19/10/16 10.00 Lebukuku Konfessa no Misa Pe. Alô
    15.00 Fatukhun Lori ilas hosi Lebukuu ba fatukhun  
  Quinta, 20/10/16 10.00 fatukhun Konfessa no Misa (bele iha Sacramento) Pe. Alô
    14.00 Cap. Talitu Lori ilas hosi Fatukhun ba Cap. Talitu  
  Sexta, 21/10/2016 08.00 Casmantutu Lori Ilas hosi Cap. Talitu ba Casmantutu  
    10.30 Casmantutu Konfessa no Misa (Bele iha Sacramento) Pe. Nando
  Sabado, 22/10/16 09.00 Talitu Lori ilas hosi casmantutu ba Talitu  
    17.00 Talitu Konfessa no Misa Pe. Alô
  Domingo, 23/10/16 08.00 Paroquia Misa Pe. Alô
    09.45 Balibar Misa Pe. Nando
    11.45 Besilau Misa Pe. Alô
    14.00 Kelae Lori Ilas hosi Talitu ba Kelae  
    16.00 Kelae Konfessa no Misa (bele iha Sacramento) Pe. Alô
  Segunda, 24/10/16 14.00 Tankae Lori ilas hosi Kelae ba Tankae  
    17.00 Tankae Konfessa no Misa Pe. Alô
  Terça, 25/10/16 14.00 Loriko Lori ilas hosi Tankae ba Loriko Balibar  
  Quarta, 26/10/16 16.00 Loriko Konfessa no Misa Pe. Alô
    18.00 Burlete Lori Ilas hosi Loriko ba Burlete  
  Quinta, 27/10/16 10.00 Burlete Konfessa no Misa Pe. Alô
    16.00 Hornai Lori Ilas hosi Burlete ba Hornai  
  Sexta, 28/10/16 16.30 Hornai Konfessa no Misa Pe. Alô
  Sabado, 29/10/16 16.00 Kotolau 2 Lori ilas hosi Hornai ba Kotolau 2  
    18.00 Kotolau 2 Konfessa no Misa Pe. Nando
  Domingo, 30/10/16 16.00 Buinona Lori ilas hosi Kotolau 2 ba Buinona  
  Segunda, 31/10/16 10.00 Buinona Konfessa no Misa Pe. Alô
    16.00 Cap. balibar Misa encerramento fulan Mariana Pe. Nando
    16.00 Paróquia Misa encerramento fulan Mariana Pe. Alô
    18.00 Kotolau 1 Lori ilas hosi Buinona ba Kotolau 1  
  Terça, 1/11/16 16.00 Balibar Misa Santo no Santa Pe. Alô
    16.00 Paroquia Misa santo no Santa Pe. Nando
    18.00 Kotolau 1 Konfessa no Misa Pe. Alô
  Quarta, 2/11/2016 07.00 Paroquia   Pe. nando
    08.00 Balibar   Pe. Alô
    10.30 Fatisi   Pe. Nando
    10.30 Besilau   Pe. Alô
    17.00 Paróquia   Pe. Alô
    18.00 Fatuloda Lori ilas hosi Kotolau 1 ba Fatuloda  
  Quinta, 3/11/16 10.00 Fatuloda Konfessa no Misa Pe. Alô
    15.00 Lakoto Lori ilas hosi Fatuloda ba Lakoto  
    17.30 Lakoto Konfessa no Misa Pe. Alô
  Sexta, 4/11/16 16.00 Ramerlau Lori ilas hosi Lakoto ba Ramerlau  
  Sabado, 5/11/16 17.00 Ramerlau Konfessa no Misa Pe. Nando
  Domingo, 6/11/16 16.00 Airusorun Lori ilas hosi Ramerlau ba Airusorun  
    O8.00 Paroquia Misa Pe. Nando
    09.45 Balibar Misa Pe. Nando
  Segunda, 7/11/16 15.30 Airusorun Confessa no misa Pe. Nando
    18.30 Fatunaba Lori ilas hosi Airusorun ba Fatunaba  
  Terça, 8/11/16 16.00 Fatunaba Confessa no misa Pe. Nando
    18.30 Nahaek Lori ilas hosi Fatunaba ba Nahaek  
  Quarta,9/11/16 16.00 Nahaek Confessa no misa Pe. Nando
    18.30 Bulok-Fugira Lori ilas hosi Nahaek ba Fatunaba  
  Quinta, 10/11/16 10.00 Bulok-fugira Confessa no misa Pe. Nando
    14.00 Lumorana-Maloa Lori Ilas hosi bulok-Fugira ba Lumorana-Maloa  
  Sexta, 11/11/16 10.00 Lumorana-Maloa Confessa no misa Pe. Nando
  Sabado, 12/11/16 08.00 Kolohi Lori ilas hosi lumorana ba Kolohhi  
    10.30 Kolohi Confessa no misa (bele iha sacramento) Pe. Alô
  Domingo,13/11/16 14.00 Lelaus Lori ilas hosi Kolohi ba Lelaus  
  Segunda, 14/11/16 10.00 Lelaus Confessa no misa Pe. Alô
    14.00 ISMAIK Lori ilsa hosi Lelaus ba ISMAIK  
  Terça, 15/11/16 10.00 ISMAIK Confessa no misa Pe. Alô
  Quarta, 16/11/16 16.00 Laulara Lori ilas hosi ISMAIK ba Laulara  
  Quinta, 17/11/16 18.00 Laulara Confessa no misa (bele iha sacramento) Pe. Alô
  Sexta, 18/11/16 15.00 Sukalau Lori ilas hosi Laulara ba Sukalau  
  Sabado, 19/11/16 16.00 Sukalau Confessa no misa Pe. Nando
  Domingo, 20/11/16 16.30 Bematua Lori ilas hosi Sukalau ba Bematua  
  Segunda, 21/11/16 17.30 Bematua Confessa no misa Pe. Alô
  Terça, 22/11/16 16.00 Sta. Cruz Lori ilas hosi Bematua ba Sta. Cruz  
  Quarta, 23/11/16 16.30 Sta. Cruz Confessa no misa Pe. Alô
  Quinta, 24/11/15 15.00 Uma Laku Lori Ilas fila hikas ba Uma Laku hosi Sta. Cruz Pároco no Vigário
    17.00 Uma Laku Misa simu ilas tama hiskas nian no Novena 10 dia  
  Sexta, 25/11/15 17.00 Uma Laku Misa no Novena 20 Dia  
  Sabado, 26/11/15 17.00 Uma Laku Baptismo no Novema 30 Dia  
  Domingo, 27/11/15 17.00 Uma Laku Novena 40 Dia  
  Segunda, 28/11/15 17.00 Uma Laku Misa ( misa ba heriois TL) no Novena 50 Dia  
  Terça, 29/11/15 18.00 Uma Laku Novena 60 Dia  
  Quarta, 30/11/15 17.00 Uma Laku Misa no Novena 70 Dia  
  Quinta, 1/12/15 17.00 Uma Lsaku Promessa ba Acólitos no Novena 80 Dia  
  Sexta, 2/12/15 19.00 Uma Laku Novena loron ikus no misa Consagração ba São Francisco Xavier Pároco no Vigário
  Sábado, 3/12/15 09.00 Uma Laku Misa padroeiro São Francisco Xavier  

 

 

PROGRAMA RECOLECÇÃO,  CONFESSÕES NO MISSA NATAL 2016 NO TINAN FOUN  2017

Recolecção no Confessões
Data Actividades Fatin Horas Selebrantes/oradores Obs
16/12/2016 Recolecção ba Sarani Estsção Balibar Capela Balibar 09.00 to remata Fr. Favelino  
  Recoleção ba Acólitos Balibar Capela Balibar 09.00 to remata Fr. Lucas  
  Confessa Capela Balibar 09.00 to remata Pe. Alô  
           
17/12/2016 confessa no misa Estação Besilau Cap. Besilau 09.00 to remata Pe. Alô  
Recoleção ba Acólitos no Escuteiros Besilau Besilau 09.00 to remata Fr. Lucas  
Recolecção ba Estrutura bairos no concelho Estação Besilau Besilau 09.00 to remata Fr. Favelino  
         
Confessa iha Centro Paróquia Igreja Paroquial 14.00 to remata Pe. Nando  
18/12/2016 Recoleccão ba Membro CPP, Professores EBC-ES, no Estrura Bairo Centro Paróquia no Balibar Igreja Paroquial Depois de misa no taka ho Confesa Sr.Marçal Evaristo-Pe.Nando  
Recolecção ba Acólitos no Escuteiros EBC Dare 09.00- taka confesa Fr. José Luis  
 
19/12/2016 Recolecção ba Jovem no sarani sira Cap. Laulara Capela laulara 09.00 – 14.00 ISMAIK  
  Confessa no misa iha laulara Lama Capela Laulara 14.00 Pe. Alô  
 
19/12/2016 Recolecção ba Estrutura bairos no sarani Tohumeta Cap. Tohumeta 09.00 – 15.00 Fr. Lucas  
  Recolecção ba Sarani centro pastoral Fatisi Cap. Fatisi 09.00 – 14.00 Fr.Favelino  
 
20/12/2016 Confessa iha Centro Pastoral Tohumeta Cap. tohumeta 09.00- taka ho misa Pe. Alô  
  Confesa iha centro Pastoral fatisi Cap. Fatisi 09.00-taka ho misa Pe. nando  
           
21/12/2016 Recolsaecção no Confessa iha Centro Pastoral Talitu Capela Talitu 09.00-taka ho misa Fr. Favelino no Pe. Alô  
 

 

 

Missa Natal 2016 no Ano Novo 2017

Data Actividades Fatin Horas Selebrantes Obs

 

24/12/2016 Misa Natal kalan Paróquia 21.00 Pe. Jovito  
    Balibar 21.00 Pe.Nando  
    Besilau 21.00 Pe. Alô  
    Talitu 19.00 Pe. Augusto do Carmo  
    Fatisi 20.00 Fr. Favelino ( Liturgia)  
    Tohumeta 21.00 Pe. Micky  
 
25/12/2016 Misa Natal Loron Paróquia 08.30 Pe. Nando  
    Balibar 08.30 Pe. Jovito  
    Besilau 10.00 Pe. Alô  
    Talitu 09.00 Pe. Augusto do Carmo  
    Fatisi 09.00 Pe. Micky  
    Tohumeta 11.00 Pe. Micky  
    Kasnafar 14.00 Pe. Alô  
 
28/12/2016 Festas Santos Inocentes Balibar ( Bensaun ba Estátua São João Paulo II, Padoreiro balibar) 09.00 D. Virgílio, Bispo de Dili  
 
30/12/2016 Festa Sagrada Família Paróquia 08.00 Pe. Micky  
    Balibar 08.30 Pe. Alô  
30/12/2016 Festa Sagrada Família Kolohi (padroeiro capela) 10.00 Pe. Nando  
 
31/12/2016 Misa agradecemento tinan tuan Paróquia 20.00 Pe. Nando  
    Balibar 20.00 Pe. Jovito  
    Besilau 20.00 Pe. Micky  
    Talitu 20.00 Pe. Alô  
    Fatisi (Liturgia) 20.00 Fr. Lucas  
    Tohumeta 20.00 Pe. Augusto do Carmo  
 
1/1/2016 Misa tinan foun Paróquia 08.00 Pe. Jovito  
    Balibar 08.00 Pe. Alô  
    Besilau 10.00 Pe. Micky  
    Talitu 10.00 Pe. Nando  
    Tohumeta 09.00 Pe. Augusto do Carmo  
    Fatisi 11.00 Pe. Augusto do Carmo